logo

Przysmaki dla kota proszowice

Specjały dla kota

Wszyscy pasjonaci kotów wiedzą, że nasz zwierzak powinien prawidłowo się odżywiać. Dieta powinna być zbilansowana i mieścić najistotniejsze składniki a przy tym witaminy, które są mu potrzebne.
Kot musi mieć karmę dostosowaną w szczególności: do wieku, rasy, bądź aktywności. Karmy są różne, ale należałoby czytać ich skład. Dobrze byłoby, by mieściły większą ilość mięsa. Karmy cenionych marek z marketów mają zazwyczaj 4% mięsa, a reszta to wypełniacze. Koty je ubóstwiają z uwagi na wzmacniacze smaku. Mój kot również na zakrętach nie wyrabia, jak niekiedy daje mu modną karmę znanej marki. 
Warto swojemu zwierzakowi od czasu do czasu dawać smakołyki dla kota. Mogą one być oferowane pupilowi pomiędzy posiłkami przykładowo w nagrodę za znakomicie wykonane zadanie. Mój kociak otrzymuje je kiedy grzecznie aportuje a także przynosi zabawkę-myszkę albo bez powodu za to, że jest.
Koty to indywidualiści i właściwie ciężko je wytresować. Ale trzeba spróbować, ponieważ może za dziesiątym razem przyniesie rzuconą zabawkę. Należy troszczyć o ich dobrą dietę, gdyż odpłacą się nam mruczeniem oraz mizianiem. Poza tym stosownie karmione będą żyły dłużej.


Możliwość komentowania jest wyłączona.